top of page

Melbourne w 3 dni – Twój przewodnik po stolicy kultury Australii.


Dzień 1: Centrum Melbourne


Rano: Federation Square i śniadanie

Zacznij dzień od wizyty na Federation Square, sercu kulturalnym i artystycznym miasta. Rozpocznij od porannej kawy w jednej z tętniących życiem kawiarni na placu, a następnie odwiedź Australian Centre for the Moving Image (ACMI) lub Ian Potter Centre w NGV Australia, aby zanurzyć się w australijskiej sztuce i kulturze.


Południe: Lunch w Degraves Street

Przejdź się malowniczą Degraves Street, znana z kawiarni i bistro, idealna na lunch. Skosztuj Melbourne laneway coffee i słynnego australijskiego pie.


Popołudnie: Yarra River Cruise

Skorzystaj z rejsu po rzece Yarra, aby podziwiać panoramę miasta z wody. To relaksujący sposób na zobaczenie takich atrakcji jak Royal Botanic Gardens, Melbourne Cricket Ground i Southbank.


Wieczór: Kolacja w Chinatown

Na kolację wybierz się do Chinatown – najstarszego chińskiego osiedla na zachodniej półkuli. Odkryj autentyczne smaki w jednej z wielu restauracji oferujących kuchnię z różnych regionów Chin.Dzień 2: Plaże i lokalna kultura


Rano: St. Kilda Beach

Udaj się do St. Kilda, popularnej dzielnicy plażowej Melbourne. Spędź poranek na spacerze po plaży lub relaksując się na piasku. Nie przegap kawiarni na Acland Street, gdzie możesz spróbować słynnego kremowego tortu.


Południe: Luna Park

Zatrzymaj się w Luna Park, aby poczuć dreszczyk emocji na historycznych atrakcjach i karuzelach. To doskonałe miejsce dla rodzin i wszystkich, którzy chcą na chwilę wrócić do dzieciństwa.


Popołudnie: Oglądanie pingwinów w Port Phillip Bay

Wybierz się na spacer po molo w St. Kilda przy zachodzie słońca, aby zobaczyć małe pingwiny wracające na ląd po dniu spędzonym na łowach. To niezwykłe doświadczenie obserwowania tych uroczych stworzeń w naturalnym środowisku.


Wieczór: Kolacja w Southbank

Na kolację udaj się do Southbank, gdzie możesz wybierać spośród różnorodnych restauracji z widokiem na miasto. Skosztuj świeżych owoców morza lub steków – ulubionych przez miejscowych.Dzień 3: Dziedzictwo i sztuka


Rano: Royal Botanic Gardens

Zacznij dzień od spokojnego spaceru po Royal Botanic Gardens, jednym z najważniejszych ogrodów botanicznych na świecie. To idealne miejsce do relaksu i podziwiania lokalnej flory.


Południe: National Gallery of Victoria (NGV)

Po południu odwiedź National Gallery of Victoria, najstarszą galerię sztuki w Australii. NGV oferuje bogate kolekcje międzynarodowe i australijskie, w tym prace rodzimych artystów i znakomite wystawy czasowe.


Popołudnie: The Melbourne Museum and Royal Exhibition Building

Spędź resztę dnia na zwiedzaniu Melbourne Museum i przepięknego Royal Exhibition Building, miejsca wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poznaj historię Melbourne i bogate dziedzictwo kulturalne Australii.


Wieczór: Pożegnalna kolacja w Lygon Street

Na zakończenie podróży, zjedz kolację na Lygon Street, znanej jako Little Italy. Ciesz się autentyczną włoską kuchnią i atmosferą, idealnym sposobem na zakończenie wizyty w Melbourne.To trzy dni pełne odkryć i niezapomnianych wrażeń, które sprawią, że Melbourne na zawsze pozostanie w Twoim sercu. Każdy dzień to nowa przygoda, a miasto odkrywa przed Tobą swoje sekrety, kulturę i piękno.

Yorumlar


Aleksa Wit Portret 01.jpg

Witaj

Hej. Dziękuję, że jesteś tu ze mną.
Chciałabym podzielić się z Tobą moją historią i podróżami.
Mam nadzieję, że zainspiruję Cię do spełniania swoich marzeń. Pozdrawiam

Subskrybuj bloga i bądź na bieżąco z moimi postami 

Dziękuję :)

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page